Makaleler » Blog » Karbonatın Faydaları Hakkında Bilmedikleriniz

Karbonatın Faydaları Hakkında Bilmedikleriniz

1860 'lı yıllardan beri genellikle yemeklerde kullanılan karbonatın aslında hayatımızın birçok alanında işe yaradığını biliyor muydunuz?


1860 ’lı yıllardan beri genellikle yemeklerde kullanılan karbonatın aslında hayatımızın birçok alanında işe yaradığını biliyor muydunuz? Günümüzde karbonat kek, kurabiye vb. yiyecekleri kabartma özelliği ile biliniyor. Fakat karbonatın faydaları saymakla bitmiyor. Gerçek anlamda karbonatın faydaları ve neye yaradığını duyunca çok şaşıracaksınız. Karbonatın vücudumuz için son derece önemli olan faydalarını öğrenmeye hazır mısınız? O zaman başlayalım.

Karbonat  sivilcelere iyi gelir mi?

Her birimizin baş belası olan sivilceler için çeşitli cilt bakım ürünleri ve ilaç tedavileri uygulamamıza rağmen, aslında çözümün gözümüzün önünde olması mutluluk verici! Vücuttaki ölü tabakaların, fazla yağın veya bakterilerin cilt üzerinde oluşmasıyla ortaya çıkan ve bizlerin kabusu haline gelen deri kabarcıklarına sivilce deniyor. Bu cilt kabarcıkları uygun tedavi uygulanmadığında kalıcı hale gelip cilt üzerinde iz bırakabiliyorlar. O zaman karbonatın faydalarının ilk ve en önemli olanından başlayalım. Karbonatı ve suyu karıştırarak, cildimize kolayca uygulanabilir hale getirebiliriz. Uygulamaya başladıktan sonra ciltteki ölü tabaka kendini yenilemeye başlıyor. Sonrasında cildi güzel bir şekilde arındırmayı da unutmayın :)

Karbonatın faydaları arasında dişleri beyazlatma da yer alır mı?

Gelelim herkesin merak ettiği asıl konuya! Beyaz dişlere kavuşmak hepimizin hayal ettiği şeylerden biri. Beyaz dişleriniz ile gülümserken kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Hazır karbonatın faydalarından bahsederken, diş beyazlatma için de oldukça etkili olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz. Peki bu etkiyi Arm&Hammer 3 Tona Kadar Beyazlatıcı Diş Macununda bulabileceğinizi söylesek ne dersiniz?

Arm&Hammer’ın Patentli Likit Kalsiyum Teknolojisi, asit erozyonu sonucu diş yüzeyinde oluşan çatlaklara derinlemesine nüfuz ederek diş minesini onarmaya, pürüzsüz ve daha beyaz dişler sağlamaya yardımcı olur. Arm&Hammer diş macunlarını aktif kimyasallar içeren diğer diş macunlarından ayıran en belirgin özelliği, inceltilmiş mikro granüller halinde doğal bir mineral olan karbonat içermesidir. Karbonat, sigara, kahve, çay gibi maddelerin diş yüzeyinde bıraktığı lekeleri ve plakları güvenle temizlemeye, ulaşılması en zor diş aralarında bile derinlemesine temizlik sağlamaya yardımcı olur. Güçlü temizleme özelliğinin yanı sıra diş minesine zarar vermediği ve diş yüzeyini aşındırmadığı için güvenli kullanım sağlar. Sağlıklı dişler ve diş etlerinin yanı sıra, ağızda uzun süreli taze bir nefes sağlamayı da destekler.  

Arm&Hammer diş macunları bünyesinde 2 farklı ürün gamı daha yer alıyor. Diş hassasiyetinde azalmaya yardımcı Hassas Dişler İçin Beyazlatıcı Diş Macunu ve diş minesini onarmak için Potasyum Likit Kalsiyum teknolojisi ile formüle edilmiş Diş Minesi Onarıcı Beyazlatıcı Diş Macunu da bulunuyor.

Bu ürünler hakkında daha fazla bilgi almak ve satın almak için tıklayın.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
ShopPHP | v5