Kargom Nerede?
Aras Kargo
Sürat Kargo
MNG Kargo
Yurtiçi Kargo
Bio-Oil Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
21 Kasım 2017
Bio-Oil Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Çatlak izi nedir?
Çatlak izi, başta karın bölgesinde olmak üzere tüm vücutta meydana gelebilen izlerdir.
Bu izler anne ve bebek sağlığı açısından bir risk oluşturmasa da birçok kadın çatlak izi görünümünden rahatsızlık duyar.

Neden çatlak izi oluşur?
Cilt, gerilerek ve esneyerek vücudun doğal hareketlerine uyum gösterir fakat bu sırada kendini yeterince yenileyemez ve cilt dokusunda yırtılmalar meydana gelebilir. Deforme olan cilt kendini yenileyemediğinden çatlak izi diye adlandırdığımız çizgilere neden olabilir.
Ayrıca hamilelik döneminde artan hormon seviyesi cildin su ihtiyacını arttırırken, suyun cilt tarafından daha yok emilmesine neden olur. Bu nedenle kolajen dokular arasındaki bağlar genişler, ciltte yırtılmalar meydana gelir ve çatlak izleri oluşur.

Çatlak izi ne zaman meydana gelir?
Çatlak izleri genellikle hamileliğin 6. ve 7. ayından itibaren görünür hale gelir fakat bazı hamilelerde karnın büyümesiyle beraber çatlak izleri oluşmaya başlar. Açık tenli kadınlar pembemsi çatlak izlerine sahipken, daha koyu tenli kadınlarda oluşan çatlak izleri cildin diğer bölgelerine göre daha açık renktedir.

1.Dönem: Çatlak izleri ilk dönemde soluk renktedir ve bazen kaşıntıya sebep olabilir. Çatlakların oluştuğu bölgedeki deri biraz daha ince ve çökük bir görünümüme sahip olabilir.
2.Dönem: Zamanla çatlak izleri derinleşir ve genişler. Rengi koyulaşan çatlak izleri daha görünür hale gelir.
3.Dönem: Cildin gerilme dönemi sona erdiği zaman çatlak izlerinin rengi solar, kalınlaşır ve şekilleri bozulur.

Tüm hamileler çatlak izi problemi yaşar mı?
Hamile bayanların %90'ı çatlak izi problemi yaşar. Çatlak izi oluşumu cilt tipine, yaşa, genlere, kiloya ve yaşam tarzına bağlıdır. Koyu tenli kadınlarda açık tenli kadınlara göre, çatlak izi oluşma riski daha fazladır.

Çatlak izleri genellikle hangi bölgelerde meydana gelir?
Çatlak izleri genellikle karın bölgesinde, göğüs çevresinde, bacaklarda, kal a bölgesinde meydana gelir. Çatlak izi vücudun her bölgesinde görülebilir fakat özellikle yağ miktarının fazla olduğu bölgelerde oluşma riski yüksektir.

Çatlak izi oluşumu nasıl önlenebilir?
Çatlak izi oluşumunu önlemek için öncelikle cilt iyi nemlendirilmelidir.
E ve C vitamini, çinko, silikat; kolajen oluşumunu destekleyerek çatlak oluşumunu engeller.
C vitamini cildi korumaya, B2 ve B3 vitamini cildin daha sağlıklı olmasına yardımcı olur.
Düzenli uyku, yüksek enerji seviyesi sağlık a ısından çok önemli etkenlerdir. Düzenli yapılan egzersizler vücut enerjisini yükseltmeye ve vücudu forma sokarak çatlak izi oluşumu riskini azaltmaya yardımcı olur.
Özellikle hamilelik döneminde cildin elastikiyetini arttırmak ve ihtiyacı olan nemi sağlamak için günde 2 kez düzenli olarak Bio-Oil uygulanması çatlak izi oluşumunu önlemeye yardımcı olur.

Bio-Oil oluşmuş çatlaklarda etkili midir?
Hamilelik döneminde, aşırı kilo alıp verme sonucu ve ergenlik döneminde hızlı bedensel büyümeye bağlı olarak oluşabilecek çatlakları engellemeye yardımcı olur ve var olan çatlak görünümünün azalmasını destekler. Klinik araştırmalar sonucunda 8 hafta düzenli kullanım sonucunda çatlak izlerinin görünümünde azalma gözlemlenmiştir.

Bio-Oil cilt lekelerinde etkili midir?
Bio-Oil, hafiften orta seviyeye kadar foto yaşlanma görülen kişilerin yüz ve boyun bölgesine uygulandığında, hem açık hem de koyu cilt tipleri için, cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olur ve lekeli pigmentasyon görünümünün iyileşmesin de etkilidir. Klinik araştırma sonuçlarına göre; 4 hafta sonunda yüzdeki ve boyundaki parametreler için istatistiksel olarak anlamlı sonuçlara ulaşılmıştır. 12 hafta sonunda Bio-Oil uygulanan kişilerin %86’sının yüzlerindeki cilt lekelerinde, %71’inin yüzündeki pigmentasyon izlerinde, %69’unun boynundaki cilt lekelerinde ve %60’ının boynundaki pigmentasyon izlerinde istatistiksel olarak anlamlı iyileşme gözlemlenmiştir.

Bio-Oil kullanımı ile güneş lekeleri geçer mi?
Bio-Oil vücuttaki güneş etkisinden dolayı oluşan yaşlanma görünümünün iyileşmesinde etkilidir. 4 hafta sonunda klinik olarak derecelendirilmiş etkinlik parametrelerine göre istatistiksel olarak anlamlı sonuçlar elde edilmiştir. 12 hafta sonunda Bio-Oil kullanan kişilerin %89’unun dekolte, alt bacak ve kol bölgesinin genel görünümünde istatistiksel olarak iyileşme gözlemlenmiştir.

Bio-Oil nerede üretilmiştir?
Güney Afrika'da Union Swiss (Pty) Ltd. Tarafından üretilmiştir.

Bio-Oil içeriğinde neler vardır?
Bio-Oil'in içeriğinde kalendula yağı, lavanta yağı, biberiye yağı, papatya yağı ile A ve E vitaminleri yer almaktadır.

Daha fazla detaylı bilgi için  ; https://www.bio-oil.com/tr

Paylaş :
Diğer Blog Yazılarımız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.